Otázky a odpovědi

Jaké rozlišení displeje má Omnia II?

Omnia II má rozlišení 800x480 pixelů a WVGA displej

Jak nainstalovat aplikaci/hru s příponou .CAB?

Stažený soubor s příponou .CAB (např. program.cab) nakopírujeme do Omnie přes bluetooth nebo USB kabel (velkokapacitní paměťové zařízení), na jakékoliv místo v telefonu, nejlepší je soubor umístit do Moje úložiště nebo na SD kartu, abychom zbytečne nezabírali interní paměť přístroje (100MB), která je velmi omezená.

Nakopírovaný soubor si najděte v Omnii přes Průzkumník souborů nebo přes jiný správce souborů, nejlépe TotalCommander a poklepáním na soubor spusťte instalaci.
Po spuštění souboru se vás instalační program zeptá na jaké místo chcete program/hru nainstalovat. Vyberte si jednu z možností a dojde k instalaci na vámi vybrané místo v Omnii.

Můžete instalovat na/do:
- Zařízení (interní paměť telefonu)
- Moje úložiště (rozšířená paměť 2/8/16GB) - Nejlepší volba, pokud není přímo u aplikace uvedeno jinak
- SD karta (micro SDHC karta)

V žádném případě nerozbalujte CAB soubor, jen ho nakopírujte a spusťte!

Jak nainstalovat aplikaci/hru s příponou .EXE?

Stažený soubor s příponou .EXE necháme umístěný kdekoliv na hardisku vašeho počítače a připojíme Omnii k PC pomocí ActiveSync (Win XP) nebo Centrum zařízení Windows Mobile (Vista, W7)
Jakmile je vaše Omnie spojená s PC spustíme stažený .EXE soubor a postupujeme dle pokynů na monitoru počítače a poté na displeji Omnie.

Dojde k instalaci aplikace/hry do počítače a následně dojde i k instalaci do Omnie, kde si vyberete kam chcete soubor nainstalovat (paměť telefonu, Moje úložiště, SD karta)

Jak nainstalovat aplikaci/hru s příponou .JAR/JAD?

Stažený soubor s příponou .JAR/JAD (JAVA) nakopírujeme do Omnie přes bluetooth nebo USB kabel (velkokapacitní paměťové zařízení) a to nejlépe do paměti telefonu (100MB)
Poté soubor najdeme v Omnii a poklepáním na něj spustíme instalaci JAVA aplikace/hry, po úspěšné instalaci by mělo dojít k odstranění instalačního souboru.
Nainstalovanou JAVA aplikaci/hru naleznete ve složce JAVA (bílý hrníček),která je umístěna mezi programy v hlavním menu telefonu.

Doporučuji nakopírovat do Omnie oba soubory, jak JAR tak i JAD soubor, aby jste se vyhnuli případným problémům při instalaci.
Pokud nemáte JAD soubor, můžete si ho s pomocí JAR souboru a programu JADmaker vytvořit, stačí jen zadat cestu k JAR souboru a dojde k vygenerování JAD souboru!
Program JADmaker najdete na internetu nebo na fóru www.i900.cz
 

Jak odinstaluji JAVA aplikaci nebo hru?

JAVA aplikaci nebo hru najdete a odinstalujete takto:
Nabídka START - Java (bílý hrnek) - vybereš hru/aplikaci ze seznamu a poté vpravo dole klikneš na:
Menu -> Aplikace -> Odstranit (nebo z kontextového menu)

Co je to HARDRESET a jak jej provedu?

Hardreset je uvedení Omnie do továrního nastavení, tzn. bude v takovém stavu jak jste ji koupili, a provedete jej následovně:

 • Vypněte telefon, potom držte Tlačítko hlasitost + a tlačítko pro uzamčení a hovor (zelené sluchátko) a potom konec hovoru (červené sluchátko) - tlačítka neuvolňovat a držet dokud telefon nezavibruje !
  Jakmile na obrazovce naskočí nabídka , tak uvolněte všechny tlačítka, na obrazovce budete mít volbu FORMAT a CANCEL
  Zmáčknutím tlačítka pro hovor dojde k FORMÁTU Omnie, zmáčknutím tlačítka pro konec hovoru dojde ke ZRUŠENÍ nabídky pro formátování Omnie  
 • Pokud se do Omnie dostaneš, jdi do Nastavení - Nastavení paměti - Vymazat paměť
 • Nebo jako by jste chtěli volat číslo : *2767*3855#

 

Co je to SOFTRESET a jak jej provedu?

Softreset je normální restart Omnie, takže stačí Omnii jen vypnout a po chvíli opět zapnout, a nebo oddělejte zadní kryt a zde naleznete otvor pro Reset (Softreset) Omnie!

Jak zjistím vlastníka (owner) telefonu?

Tohle je důležitá a základní věc, kterou by jste měli mít vyplněnou před instalací jakéhokoliv programu a hry, protože potřeba pro funkční vygenerování sériového čísla pro různé aplikace a hry!


Pro windows menu
Nabídka START - Nastavení (šedé ozubené kolo) - Osobní - Inf. o vlastníkovi a zde vyplnit kolonku Jméno (bez mezer,háčků a čárek)

Pro Samsung menu
Nastavení (modrošedé ozubené kolo) - Obecná nastavení - Info o vlastníkovi - Identifikace a vyplnit kolonku Jméno (bez mezer,háčků a čárek)

Jméno, které tam zadáte si zapamatujte, v mnoha případech je po vás vyžadují keygeny (generátory sn čísel). Podle vámi zadaného jména se generuje číslo pro programy či hry!

Jak zjistím verzi ROM a verzi OS své Omnie?

Verzi ROM (PDA, CSC, Telefon) zjistíš takto:
Nastavení (modrošedé ozubené kolo) pak vyberte druhou kartu Pokročilé nastavení - Systém - Verze a vyberte Zařízení
a nebo zmáčkni levou klávesu pro hovor a na klávesnici vyťukej toto číslo:
*#1234#

Verzi OS (operačního systému) Windows Mobile zjistíš takto:
Nastavení (modrošedé ozubené kolo) pak vyberte druhou kartu Pokročilé nastavení - Systém - Verze a vyberte Windows Mobile

Jak změním zobrazení času na 24 hodinový formát?

Jdi do : Nastavení - Systém - Místní nastavení

Poté vyber kartu Čas - Formát času a zde vyber HH:mm:ss

Omnie se mi pořád snaží připojit k síti GPRS. Jde to nějak zakázat?

Ano jde, použij prográmek NoData, který nalezneš na internetu nebo na fóru www.i900.cz

Jak mám odinstalovat / odebrat nainstalované programy a hry?

START - Nastavení - Systém - Odebrat programy a zde si vyberte program a klikněte na tlačítko Odebrat

a nebo

Nastavení - Nastavení paměti - Hlavní úložiště a zde si vyberte co chcete odinstalovat kliknutim na tlačítko Odstranit u příslušného programu

Jak zobrazit Hodiny/Baterii na displeji?

START - Nastavení - Hodiny a připomenutí pak vyberte třetí kartu s názvem Další a zaškrtněte/odškrtněte  Zobrazit hodiny v záhlaví všech programů
Pokud položku zaškrtnete budete mít na displeji hodiny a pokud necháte položku prázdnou, budete mít na displeji místo hodin ukazatel baterie!

Na zobarzení baterie, hodin, RAM a dalších věcí na displeji je skvělý program BattClock, který najdete na tomto webu v sekci Doporučené programy

Jak změním Samsung Qwerty klávesnici na klasickou?

Otevřete si třeba SMSky jako kdyby jste chtěli odpovědět na zprávu, vyjede vám klávesnice, vlevo dole na klávesnici přidržte prst na tlačítku MODE/xt9 (musí svítit) a po chvíli se objeví nabídka:
12 klávesnice (stejná jak na klasickém telefonu)
20 klávesnice (dvě písmena na klávese)
Qwerty (klávesnice jako na PC)

Teď už si jen vyberte jako chcete klávesnici, je to jen na vás!

Jak si můžu zazálohovat Omnii?

Na zálohu Omnie použijte buď soft, který najdete na CD u Omnie, ale já doporučuji na zálohu nainstalovaných programů, her, kontaktů, SMS a podobně, program SPB Backup a na online zálohu kontaktů, SMS, fotek atd. je skvělý Microsoft MyPhone
Oba programy najdete ke stažení na fóru www.i900.cz

 

Proč se mi soubory posílané přes bluetooth ukládají do vnitřní paměti?

Změnit to můžete v Nastavení - Bluetooth a zde vyberte kartu FTP a do kolonky Sdílená složka si nastavte třeba Moje úložiště

A nebo si nainstalujte program OBEXInbox, který najdete na www.i900.cz , kde si nastavíte přímo složku kam se mají ukládat soubory přenesené přes bluetooth a navíc se vám ukazuje velikost souboru, doba přenosu a rychlost!

Co je vlastně paměť telefonu a Moje úložiště?

Paměť telefonu má velikost asi kolem 100MB! Do paměti telefonu doporučuji instalovat jen důležité programy, které mají něco společného se systémem, jako např. SPB Mobile Shell, BattClock a podobně!
Jinak tato paměť slouží k uložení čehokoliv, ale pozor, ať si ji nezaplníte, takže je třeba používat programy na čištění např. CleanRAM a podobně. Do této paměti se ukládají i navštívené stránky na netu, JAVA aplikace a hry a další, takže její velikost rapidně klesá!

Moje úložiště má velikost 2GB (8GB) podle verze a je to takový disk jako v počítači, na něj si můžete ukládat hudbu, instalovat hry a programy!

 

Proč se mi programy zničehonic vypínají?

Spuštěné programy pro svůj chod využívají paměť RAM a pokud její velikost klesne pod určitou mez, asi 20-30MB volné RAM, dojde k automatickému ukončení nepoužívaných spuštěných programů, aby nedošlo k přetížení a zatuhnutí Omnie!
K pročištění telefonu je dobré 1-2 týdně provést SOFTRESET (měkký reset)!

Co jsou to REGISTRY (registr windows)?

Registr obsahuje klíče a hodnoty. Hodnoty registrů obsahují data.

Registr obsahuje následující kořenové klíče

 • HKEY_CLASSES_ROOT (HKCR) - Tento klíč obsahuje informace týkající se asociace názvů souborů, informací OLE (Object Linking and Embedding) a asociací tříd souborů.
 • HKEY_CURRENT_USER (HKCU) - Obsahuje aktivní profil uživatele, který je právě přihlášen do systému (nastavení plochy, sítě apod.)
 • HKEY_LOCAL_MACHINE (HKLM) - Obsahuje hardwarové profily. Je to kořenový klíč, který obsahuje nastavení pro všechny uživatele a nastavení systému.
 • HKEY_USERS - Zahrnuje všechny aktivní profily, včetně HKEY_CURRENT_USER.

Jak se dostanu do registrů a co je to editor registrů?

Do registrů windows se dostanete pomocí programu tzv.editoru registrů, který umí zobrazit položky v registrech a následně je i upravovat!
K editaci registrů můžete použít program SKTools, PHM regEditor, EveryWAN Remote a další!
Všechny zmíněné programy naleznete ke stažení na fóru www.i900.cz